کمیسیون فنی

شرح وظایف

کمیسیون فنی اتحادیه صنف الکتریک شیراز طبق قانون نظام صنفی توأماً با کمیسیونهای حل اختلاف و بازرسی در اتحادیه تشکیل گردیده است.

هدف اصلی کمیسیون رسیدگی به مسائل و موارد فنی اختلافات فی ما بین افراد صنفی ، اعلام نظر کارشناسی جهت پرونده های مفتوحه در هیأت حل اختلاف سازمان بازرگانی ، نظارت بر عملکرد اعضای صنف الکتریک در رابطه با جلوگیری از خرید و فروش کالای غیر استاندارد ، همکاری با سازمانهای بخش خصوصی و شرکت در جلسات مربوطه و ارائه نظر و پیشنهاد در جهت ایفای نقش سازنده در سیستم عرضه و تقاضا و نظارت بر قیمت کالاهای داخلی بوده است .

از تاریخ تشکیل کمیسیون فنی پرونده های متعددی جهت رسیدگی یا اظهار نظر به کمیسیون ارائه گردیده که عمدتاً مربوط به شکایات مصرف کنندگان بوده که این گونه پرونده ها عمدتاً بصورت تعامل بین طرفین با وساطت کمیسیون حل و فصل گردیده و از تجمیع چنین پرونده ها در مراجع قضائی که با صرف وقت و هزینه زیادی مواجه بود جلوگیری شده است . تعدادی پرونده های ارجاعی جهت کارشناسی از سازمان بازرگانی استان تهران یا حل و فصل گردیده و یا از نظر فنی اظهار نظر و جهت صدور رأی به مراجع ذی الربط ارجاع شده است .

در جلسات متعدد انجمن های مختلف ، موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی شرکت و نظر اتحادیه را برای جلوگیری از تولید و توزیع کالاهای غیر استاندارد که موجب از بین رفتن جان و مال مردم می گردد ارائه شده است و این امر همچنان ادامه دارد . امید است با یاری خداوند متعال در آینده بتوانیم گامی بلندتر در رفع مشکلات صنف و جامعه برداشته و در این امر به کمک همه دلسوزان جامعه صنف الکتریک نیازمندیم .

ساعات کاری این کمیسیون:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

برای شروع گفتگوی زنده با مسئول ارتباطات اتحادیه بر روی واتساپ، یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید:

×